Jaké výhody má sádrokarton?

Sádrokartonové příčky mnozí považují za provizorní řešení, paradoxně pro jejich přednosti - rychlou a suchou výstavbu. Obávají se nízké bezpečnosti či nedostatečné zvukové izolace. Opodstatněně? Zeptali jsme se za vás odborníků ze stavební praxe.

Odborníci je doporučují
Sádrokartonové příčky u nás stále narážejí na bariéru předsudků a dlouhou tradici zděných stěn. Odborníci je však doporučují, proto není žádný důvod obávat se. Jsou praktické, bezpečné a dostatečně zvukově izolační.

Výhody
výborné akustické vlastnosti
nízká hmotnost
rychlá výstavba
čistá práce - bez mokrých procesů
flexibilní dispozice
Volnost dispozice
Montované příčky opláštěné sádrokartonem dávají velkou volnost při dispozičním řešení bytů - ve fázi projektování i při případné přestavbě. To u příček z cihly či z pórobetonu často není možné ze statických důvodů.

rockwool izolacja sufit 01

Bezpečnost a ticho
V sendvičové skladbě mezibytových příček se používají izolační materiály s velmi účinným akustickým útlumem, jejich bezpečnost zaručuje celoplošně umístěn ocelový plech.

Výhoda nízké hmotnosti
Sádrokartonová příčka díky své nižší hmotnosti méně zatěžuje konstrukci stropu. Snižuje se tím její prohnutí a eliminuje riziko vzniku trhlin ve stropech i v příčkách, je možné tak snížit i celkovou hmotnost stavby.

Sádrokartonové příčky už i u nás používají investoři stále častěji.

Zdroj: naseinfo.cz

Stavební firma Šobr doporučuje!


Naše Stavební firma Šobr působí v oboru stavebnictví již řadu let a během této doby jsme nasbírali řadu zkušeností v tomto oboru. Řadíme se mezi menší stavební firmy a tak společně s kvalitní prací a nižší režií jsou naši zákazníci vždy velice spokojeni. Nabízíme kompletní stavební práce a zednické práce např. rekonstrukce bytových i nebytových prostor, zednické práce různého, stavby na klíč, stavby rodinných domů a další práce z oblasti stavebnictví.

DŮVODY PROČ K NÁM

KVALITA PRÁCE
PROFESIONALITA
SOLIDNÍ JEDNÁNÍ
PORADENSTVÍ
SKVĚLÉ CENY
REFERENCE
INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP
aktual

FIRMA ŠOBR

PETR ŠOBR
Na Milotově 175
Domažlice
344 01

SPOLEHLIVÁ FIRMA
spolehliva firma 2015 250